Třeboňská nocturna 2013

Program 10. ročníku MHF Třeboňská nocturna

8. 7. 2013 • 19.00 hod • Společenský sál Lázní Aurora, Třeboň
Absolventi Hudební školy Linec | Rakousko

PfefferPlus
RMP Motion
Reel Group
Program: G. P. Telemann, J. Ch. Schickhardt, J. Wojtarowicz, Á. Piazzolla, stará a nová hudba ze zeleného ostrova

9. 7. 2013 • 20.00 hod • Konírna, Zámek Třeboňaris-quartett-640
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU
Aris Quartett | Německo

- Anna Katharina Wildermuth – housle
- Noemi Zipperling – housle
- Caspar Vinzens – viola
- Lukas Sieber – violoncello
Program: W. A. Mozart, L. van Beethoven, J. Brahms

10. 7. 2013 • 20.00 hod • Divadlo J. K. Tyla, Třeboňjamnik-640
Tomáš Jamník - violoncello (vítěz soutěže Pražské jaro 2006)

Ivo Kahánek – klavír (vítěz soutěže Pražské jaro 2004)
Program: A. Dvořák, J. Gemrot, J. Suk, J. Brahms

 

11. 7. 2013 • 20.00 hod • kostel sv. Jiljí, TřeboňPingitzer-640
Simona Pingitzer
flétna | Slovensko

Valérie Zawadská – recitace
Krumlovský Komorní Orchestr
Program: C. F. Pollaroli, J. S. Bach, J. V. Stamic, K. Wojtyla, J. Hlaváč, K. Kohout

12. 7. 2013 • 20.00 hod • Nádvoří Městského úřadu, Třeboň
Večer muzikálových melodiíabsolonova-640

Monika Absolonová (držitelka Ceny Thálie 2011)
Alena Antalová (držitelka Ceny Thálie 1999)
Dušan Vitázek (držitel Ceny Thálie 2004 a 2011)
Petr Gazdík (držitel Ceny Thálie 2009)
Orchestr Městského divadla Brno
Program: Jesus Christ Superstar, Funny Girl, West Side Story, Hello, Dolly, Kleopatra, Drákula, Bídníci aj.

13. 7. 2013 • 15.00 hod • Divadlo J. K. Tyla, Třeboň
Pódium mladých

soutěžní přehlídka žáků umělecké školy z České republiky

13. 7. 2013 • 20.00 hod • Nádvoří Městského úřadu, Třeboňklamo-640
POCTA EMĚ DESTINNOVÉ
Anna Klamo – soprán (držitelka Ceny Thálie 2011)

Lukáš Moťka – trombón
Jaroslav Krček – dirigent
Jihočeská komorní filharmonie
Program: J. S. Bach, J. G. Albrechtsberger, G. Rossini, L. Delibes, G. Puccini, J. Brahms

13. 7. 2013 • 22.30 hod • Nádvoří divadla J. K. Tyla, Třeboň
Slavnostní zakončení festivalu