Belfiato Quintet

23. 11. 2023 19:00 | Divadlo J. K. Tyla v Třeboni

KOUPIT VSTUPENKY ZDE

Oto Reiprich – flétna, Jan Souček – hoboj, Jiří Javůrek – klarinet, Jan Hudeček – fagot, Kateřina Javůrková – lesní roh

Antonín Rejcha - Dechový kvintet Es-dur, Op. 88
Antonín Dvořák - Smyčcový kvartet op. 96 „Americký“, (arr. David Walter)


---- přestávka  

Bedřich Smetana - Smyčcový kvartet - Z mého života - e - moll (úprava pro dechový kvintet)

Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 z řad absolventů Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Dnes jsou jeho hráči, nositelé ocenění z mezinárodních interpretačních soutěží, členy předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF – Prague Philharmonia). Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet „Henri Tomasi“ v Marseille (Francie) 3. cenu společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby.

Soubor vystupuje pravidelně v Čechách i v zahraničí. Představil se v koncertní sezoně České filharmonie, Českého spolku pro komorní hudbu, v komorních cyklech Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a PKF – Prague Philharmonia, na festivalu Pražské jaro, v komorním cyklu Symfonického orchestru polského rozhlasu v Katowicích. Spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem, vystoupil také na Českém velvyslanectví v Londýně a v Tokyu.

V červnu 2017 vydal Belfiato Quintet své debutové CD v labelu Supraphon. Následovalo velmi úspěšné album s dechovými kvintety Antonína Rejchy, které vyšlo v roce 2019 (rovněž Supraphon), za něž získalo cenu Classic Prague Awards v kategorii „Komorní výkon“ za rok 2019.

Vybrané večery uvádí Pavla Kuchtová.

NEWSLETTER
Chcete dostávat novinky o festivalu?
* označuje povinné

Přihlášení k newsleteru

* označuje povinné