Bella Adamova, Patrick Vacík

14. 12. 2023 19:00 | Divadlo J. K. Tyla v Třeboni

KOUPIT VSTUPENKY ZDE

Bella Adamova - alt
Patrick Vacík
- kytara

Petr Eben - Písně k loutně
1. Milovánie bez vídánie
2. I Dare Not Ask
3. Quand Ce Beau Printemps
4. Ach Gott, Wie Weh Tut Scheiden
5. Jakž sem tě najprv poznal
6. Stratilať sem milého 

Manuel de Falla - Siete canciones populares Españolas
1. El paño moruno
2. Seguidilla murciana
3. Asturiana
4. Jota
5. Nana
6. Canción
7. Polo 

Franz Schubert - Winterreise (Výběr) [arr. T. Hoppstock]
Gute Nacht
Die Wetterfahne
Gefrorne Tränen
Frühlingstraum
Einsamkeit
Die Krähe
Das Wirtshaus
Mut
Die Nebensonnen
Der Leiermann

 „Hlas, který zjevně dokáže cokoliv.“ Altistka a improvizátorka Bella Adamova vyrůstala v Praze, obklopena mnoha kulturami. S přirozenou lehkostí se pohybuje v různých hudebních obdobích, žánrech a kulturách. Narodila se v Čečensku, dětství prožila v Praze a studovala v Německu, Švýcarsku a Londýně.

V létě 2022 získala hlavní cenu v kategorii oratorií v mezinárodní pěvecké soutěži v s-Hertogenbosch. O několik týdnů později obsadila spolu s klavíristou Maltem Schäferem na mezinárodní soutěži Franz Schubert a moderní hudba ve Štýrském Hradci druhé místo (první cena udělena nebyla) v kategorii „písňové duo“.

Kromě těchto nedávných ocenění patří k jejím úspěchům vítězství v Mezinárodní soutěži Roberta Schumanna (2021), cena Waltera a Charlotte Hamelových v soutěži Bundeswettbewerb Gesang v Berlíně, ocenění za provedení české písně (Czech Song Prize) v rámci Cen Emy Destinnové v Londýně a cena Nadace Bohuslava Martinů v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka.

Za ústřední bod svého zájmu si Bella Adamova zvolila uměleckou píseň. Její repertoár zahrnuje hudbu od Belliniho po Bernharda Langa a lze v něm nalézt německé Liederi ruské romance. Se svými recitály vystoupila tato mladá pěvkyně na festivalech Pražské jaro a Heidelberger Frühling. Zpívá a improvizuje v duu s klavíristou Michaelem Geesem, s nímž vydala již dvě alba – Blooming (2019) a There is home (2023).


Kytarista Patrick Vacík se začal věnovat hře na kytaru ve svých jedenácti letech. Studium završil roku 2015 doktorátem na Hudební fakultě Akademie múzických umění. Během studií se úspěšně zúčastnil mnoha národních i mezinárodních soutěží a byl pozván na řadu koncertů a festivalů jako sólista i jako komorní hráč. V roce 2006 se stal členem Pražského kytarového kvarteta, o rok později spolu s Matějem Fremlem založil kytarové duo Siempre Nuevo. Od roku 2010 je profesorem hry na kytaru na Pražské konzervatoři.

Vybrané večery uvádí Pavla Kuchtová.

NEWSLETTER
Chcete dostávat novinky o festivalu?
* označuje povinné

Přihlášení k newsleteru

* označuje povinné