Třeboňská nocturna a ZUŠ Třeboň představili mladé talentované umělce v rámci 15. ročníku Pódia mladých

I letos uvedl festival Třeboňská nocturna ve spolupráci se ZUŠ Třeboň talenty v rámci charitativního večera Pódium mladých. 25. května vystoupili žáci a absolventi třeboňské umělecké školy v Divadle J. K. Tyla v Třeboni.

„Pódium mladých se již podruhé konalo v měsíci květnu a je zároveň se stalo neoficiálním zahájením festivalu Třeboňská nocturna. Je mi vždy potěšením, když slyším o domácích i zahraničních úspěších bývalých studentů ZUŠ Třeboň, ” říká ředitelka festivalu Irma Mrázková.

Patnácté Pódium mladých představilo flétnistky Terezu Roblovou, Magdalenu Henišovou, Štěpánku Krynickou a Emu Vopelkovou, violoncellistku Lenku Pelouchovou, pianistky Barboru Budínovou, Magdu Bočkovou, Ivanu Sedleckou a Annu Košinovou, zpěvačky Sáru Hejlovou a Karolínu Sedláčkovou, akordeonistu Víta Chlapce, žákyně tanečního oboru, a recitátorky Stellu Hlivkovou a Justinu Frídovou. Večerem provedla Jaroslava Šlechtová.

Zaznělo dílo Joseph Haydna, Hanuše Bonna, Bohuslava Martinů, Franze Dopplera, Leoše Janáčka, Vlastimila Třešňáka, Clauda Debussyho, Václava Trojana, Mikuláše Schneidera Trnavského, Alessandra a Domenica Scarlatti, Petra Iljiče Čajkovského, Pavla Samiece, Gennadije Saska a Josefa Myslivečka.

Vstupné na koncert Pódium mladých bylo dobrovolné, vybraná částka byla věnována šestiletému Šimonovi Utěšenému.

„Na tomto jedinečném koncertu vystoupili žáci, kteří vynikajícím způsobem reprezentují naší školu, účastní se celostátních a mezinárodních prestižních soutěží. Dále jsme vybírali z našich osvědčených absolventů navštěvujících střední školy s uměleckým zaměřením, konzervatoře a případně akademie. Šimonek Utěšený je velký bojovník. V patnácti měsících prodělal oboustranný zápal plic. Strávil mnoho času na nemocničním lůžku. Bohužel se u něj později objevili i jiné zdravotní komplikace. Dnes se učí prakticky vše od začátku. Vzornou a pomocnou roli v jeho životě má též velmi silná a obětavá maminka Lenka,” dodává Matouš Řeřicha, ředitel Základní umělecké školy Třeboň.

 

NEWSLETTER
Chcete dostávat novinky o festivalu?
* označuje povinné

Přihlášení k newsleteru

* označuje povinné