Janoska Ensemble

12. 7. 2024 19:30 | Hala Roháč, Třeboň

KOUPIT VSTUPENKY ZDE

Pozor, změna místa konání. Z důvodu nepříznivých meteorologických podmínek se koncert přesunuje do Haly Roháč (Na Sadech 349, 379 01 Třeboň). 

Ondrej Janoska – housle
Roman Janoska – housle
František Janoska – klavír
Julius Darvas – kontrabas

speciální host – Arpád Janoska – zpěv

Program:

Johannes Brahms Hungarian Dance No. 1
Allegro molto, G minor
František Janoska Souvenir pour Elise
Roman Janoska ¡Buenos Días, Marco!
Béla Bartók Rumänische Volkstänze in Janoska Style
Romanian Folk Dances in Janoska Style 1. Jocul cu bâta, 2. Brâul, 3. Pe
Loc, 4. Buciumeana, 5. Poarga românesca, 6. Mărunțel

- přestávka-

František Janoska Cole Over Beethoven
Astor Piazzolla Oblivion
Pablo Ziegler Rojotango
Dave Brubeck Blue Rondo à la Turk

Večerem provází paní Martina Kociánová.

 

Janoska Ensemble

Soubor založili bratři Ondrej, František a Roman Janoskovi spolu se svým švagrem Juliem Darvasem. Bratři Janoskovi pocházejí z Bratislavy a dnes působí ve Vídni. Všichni ovládají několik nástrojů, z nichž si každý posléze vyvolil svůj hlavní. Členy souboru spojují nejen rodinné vazby, ale také společná hudební vize. Jejich virtuozita a improvizační umění jim dovolují široké repertoárové rozpětí od děl klasického repertoáru po vlastní skladby a aranžmá, překračující žánrové hranice. Soubor vystupuje v renomovaných koncertních sálech včetně newyorské Carnegie Hall, Musikvereinu a Konzerthausu ve Vídni či v Opeře v Sydney. Účastňuje se každoročně pořádaného projektu Hollywood in Vienna, spoluorganizuje benefiční koncerty v Haydnově sále v zámku Esterházy, v nichž vystupují renomovaní mezinárodní interpreti. 

Bratři Janoskové zahájili hudební studia v Bratislavě a pokračovali ve Vídni. Každý z členů souboru je nositelem významných soutěžních ocenění, působí také v jiných formacích a všichni mohou uvést důležité body své osobní kariéry. Ondrej Janoska působil v letech 2008–2012 jako první houslista Vídeňských filharmoniků. Roman Janoska je pokládán za jednoho z nejuznávanějších jazzových houslistů své generace. Klavírista František Janoska, nositel 1. ceny z Mezinárodní soutěže Franze Liszta z roku 2002, je také skladatel, aranžér a obdivovaný improvizátor. Julius Darvas pochází ze známé maďarské hudebnické rodiny, v umění hry na kontrabas už v ní zastupuje třetí generaci. Také on završil hudební studia ve Vídni. Čtvrtý z bratrů Janoskových Arpád se svým zpěvem zapojuje do speciálních projektů souboru. Po studiu v Bratislavě a Budapešti pokračoval ve Španělsku a Spojených státech, kde se mimo jiné účastnil masterclass jazzového zpěváka Bobbyho McFerrina.  

 

NEWSLETTER
Chcete dostávat novinky o festivalu?
* označuje povinné

Přihlášení k newsleteru

* označuje povinné