Programová novinka Třeboňských nocturen pro malé i velké

Zveme vás 15. července od 17:00 do třeboňského Divadla loutek na představení  Karel Dohnal – Harlekýn s hudbou Karlheinze Stockhausena.

Unikátní komediální představení, ve kterém klarinetista ztvárňuje tradiční postavu harlekýna. Tancuje, hraje na klarinet a pantomimou ztvárňuje různé charaktery a nálady. Klarinetista Karel Dohnal provádí toto hodinové představení po celém světě. Je vhodné pro dospělé i děti.

Karel Dohnal

Je laureátem řady významných mezinárodních soutěží (Pražské jaro, Řím, Bayreuth, Ostende, Sevilla, Londýn). Je členem PhilHarmonia Octet, Tria Amadeus a orchestru Státní opery Praha. Za poslední CD „Česká hudba pro klarinet“ byl nominován na Cenu Anděl 2021. Pravidelně vyučuje na kurzech u nás i v zahraničí. Jako pedagog působí také na Fakultě umění Ostravské univerzity. S velkým ohlasem se setkávají jeho výjimečná vystoupení, ve kterých uplatňuje také svůj komediální, herecký a pohybový talent. Ať už jako Harlekin skladatele  Karlheinze Stockhausena nebo interpret Pavích příběhů v Koncertu pro klarinet a orchestr Anderse Hillborga. Mezi významná vystoupení Karla Dohnala z poslední doby patří koncerty s Bamberskými symfoniky a Jakubem Hrůšou (A. Copland), Essenskými filharmoniky a Tomášem Netopilem (A. Copland, W. A. Mozart), Györskými filharmoniky (R. Kubín), Symfonickým orchestrem Českého Rozhlasu (M. Kabeláč, O. Štochl, C. Debussy), Hudbou Hradní stráže a Policie České republiky (V. Nelhýbel), Janáčkovou filharmonií Ostrava (A. Hillborg), Filharmonickým orchestrem Gera (V. Kaprálová) a USC Symphony Orchestra (J. Françaix). Je oficiálním hráčem výrobce klarinetů, francouzské firmy Selmer a americké firmy D´Addario Woodwinds.

 

NEWSLETTER
Chcete dostávat novinky o festivalu?
* označuje povinné

Přihlášení k newsleteru

* označuje povinné