Martina Bačová, Hana Šuková, Karel Košárek

13. 7. 2022, 19.30 hod, Divadlo J. K. Tyla

Martina Bačová – housle
Hana Šuková – lesní roh
Karel Košárek – klavír                                                                  

Program:
Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Romance G dur, op. 40
32 variací c moll, WoO 80

Johannes Brahms (1833-1897)
Scherzo c moll, WoO 2

Trio Es dur, op. 40
Andante
Scherzo. Allegro – Trio. Molto meno Allegro
Adagio mesto
Finale. Allegro con brio

Martina Bačová studovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, na Pražské konzervatoři a na Vysoké škole C. M. Webera v Drážďanech. Už od dětství se úspěšně prosazovala v interpretačních soutěžích, účastnila se mezinárodních mistrovských kurzů, vystoupila na festivalech ve své vlasti i v zahraničí, koncertuje s předními domácími orchestry, spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí. Kromě kmenového repertoáru se ráda zaměřuje také na hudbu 20. století. Natočila sólové CD „Elegantní provokace“ s nahrávkami skladeb Otmara Máchy, Leoše Janáčka, George Enesca a Bély Bartóka a její nahrávka získala ve Velké Británii ocenění časopisu International Record Review.

Hana Šuková pochází z Městce Králové, žije v Poděbradech. Vystudovala Pražskou konzervatoř a ve studiu hry na lesní roh pokračovala v Berlíně na Univerzitě umění. Vystupuje s domácími i německými orchestry (Deutsches Kammerorchester, Berliner Symphoniker), spolupracuje s komorními soubory jako PhilHarmonia Octet a dalšími formacemi. Vyučuje na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy.

Karel Košárek vystudoval konzervatoř v Kroměříži a Akademii múzických umění v Praze, studia završil v Dallasu v Texasu. Je laureátem řady mezinárodních soutěží, vystupuje na pódiích mnoha zemí, na mezinárodních hudebních festivalech, v recitálech i s předními orchestry doma i za hranicemi, s řadou sólistů také jako klavírní doprovazeč, a s komorními soubory (Škampovo kvarteto, Baborák Ensemble aj.). Nahrává pro několik gramofonových firem, jeho CD se skladbami Bohuslava Martinů pro Supraphon obsahuje několik skladeb nahraných vůbec poprvé. V repertoáru má klavírní koncerty George Gerschwina, Benjamina Brittena, Jeana Francaixe a také v recitálech uvádí rád neběžný repertoár. Jak nedávno napsal Košárkův kolega, klavírista Jan Dušek: „Karel Košárek nepatří ke klavíristům, na které se chodí pro jejich renomé a věhlas bez ohledu na to, co a jak hrají. Není mediálně známou osobností, kterou vídáme pravidelně na televizních obrazovkách nebo titulních stránkách magazínů. Není to zkrátka interpret, který přece ‚musí hrát dobře‘. On dobře jednoduše hraje.“ (klasikaplus.cz)