Martina Bačová, Hana Šuková, Karel Košárek

13. 7. 2022, 19:30 | 

13. 7. 2022, 19.30 hod, Divadlo J. K. Tyla

Martina Bačová – housle
Hana Šuková – lesní roh
Karel Košárek – klavír

Program:
Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Romance G dur, op. 40
32 variací c moll, WoO 80

Johannes Brahms (1833-1897)
Scherzo c moll, WoO 2

Trio Es dur, op. 40
Andante
Scherzo. Allegro – Trio. Molto meno Allegro
Adagio mesto
Finale. Allegro con brio

Martina Bačová studovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, na Pražské konzervatoři a na Vysoké škole C. M. Webera v Drážďanech. Už od dětství se úspěšně prosazovala v interpretačních soutěžích, účastnila se mezinárodních mistrovských kurzů, vystoupila na festivalech ve své vlasti i v zahraničí, koncertuje s předními domácími orchestry, spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí. Kromě kmenového repertoáru se ráda zaměřuje také na hudbu 20. století. Natočila sólové CD „Elegantní provokace“ s nahrávkami skladeb Otmara Máchy, Leoše Janáčka, George Enesca a Bély Bartóka a její nahrávka získala ve Velké Británii ocenění časopisu International Record Review.

Hana Šuková Pochází z Poděbrad, kde začala hrát na lesní roh u Milana Prokeše. Poté pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři u profesora Bedřicha Tylšara. Po absolutoriu studovala na Universität der Künste v Berlíně ve třídě Prof. Christiana – Friedricha Dallmanna. V roce 2008 se zúčastnila světového turného s orchestrem EUYO ( Itálie, Něměcko, Holandsko, Japonsko, Čína, Jižní Korea). V letech 2009 a 2010 byla stipendistkou „Paul - Hindemith Gesellschaft.“ Během působení v Berlíně spolupracovala s orchestry Deutches Kammerorchester, Staatskapelle Berlin, Staatstheater Cottbus, Berliner Symfoniker.
Po návratu do České republiky spolupracuje s komorními tělesy – např. PhilHarmonia Oktet a jako hráčka na naturhornu v ansámblech Musica Florea, Czech Ensemble Baroque se zabývá stylově poučenou interpretací hudby. Od roku 2017 pedagogicky působí na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy a od roku 2018 je členkou Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Karel Košárek vystudoval konzervatoř v Kroměříži a Akademii múzických umění v Praze, studia završil v texaském Dallasu. Je laureátem řady mezinárodních soutěží, vystupuje na pódiích mnoha zemí, na mezinárodních hudebních festivalech, v recitálech i s předními orchestry doma i za hranicemi, s řadou sólistů také jako klavírní doprovazeč, a s komorními soubory (Škampovo kvarteto, Baborák Ensemble aj.). Nahrává pro několik gramofonových firem, jeho CD se skladbami Bohuslava Martinů pro Supraphon obsahuje několik skladeb nahraných vůbec poprvé. V repertoáru má klavírní koncerty George Gershwina, Benjamina Brittena, Jeana Francaixe a také v recitálech uvádí rád neběžný repertoár. Jak nedávno napsal Košárkův kolega, klavírista Jan Dušek: „Karel Košárek nepatří ke klavíristům, na které se chodí pro jejich renomé a věhlas bez ohledu na to, co a jak hrají. Není mediálně známou osobností, kterou vídáme pravidelně na televizních obrazovkách nebo titulních stránkách magazínů. Není to zkrátka interpret, který přece ‚musí hrát dobře‘. On dobře jednoduše hraje.“ (klasikaplus.cz)

NEWSLETTER
Chcete dostávat novinky o festivalu?
* označuje povinné

Přihlášení k newsleteru

* označuje povinné